СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

1 серпня у так званому "Київському районному суді" Сімферополя відбудеться розгляд скарги адвоката Миколи Полозова на бездіяльність слідчого Слідчого комітету (СК) у справі Веджіє Кашка.

Про це адвокат повідомив на своїй сторінці у Facebook.

За словами Полозова, Слідчий комітет двічі відмовився порушувати кримінальну справу за фактом смерті Веджіє Кашка, яка сталася 23 листопада 2017 року.

— На думку СК РФ, смерть настала з природних причин, проте рідні Веджіє Кашка, та й я сам, переконані, що смерть була насильницькою, у результаті непропорційно застосованої сили під час її затримання, — зазначив Полозов.

Він пояснив, що мотивовано оскаржити постанову про відмову в порушенні кримінальної справи можна буде тільки після ознайомлення з матеріалом дослідчої перевірки, яку СК абсолютно незаконно відмовляється надати для ознайомлення.

— У зв'язку із цим я подав скаргу на бездіяльність слідчого СК до суду. Під час судового засідання з'ясуємо, куди подівся матеріал перевірки і чому його не надають нам для ознайомлення, — написав адвокат.

Раніше QHA повідомляло, що Полозов подав скаргу до Київського районного "суду" у зв'язку із відмовою про надання матеріалів слідства за фактом смерті ветерана кримськотатарського руху Веджіє Кашка.

Нагадаємо, 23 листопада 2017 року Кашка, разом з кримськотатарськими активістами, включаючи Бекіра Дегерменджі, Асана Чапуха і Кязима Аметова, перебувала в кафе міста Сімферополя.

Активісти прибули в кафе, щоб допомогти жінці вирішити фінансові проблеми. Однак до кафе прибули озброєні агенти ФСБ, які зірвали зустріч. За сценарієм російських спецслужб, вони нібито мали заарештувати кримських татар за "вимагання".

Під час обшуків, затримання, 83-річна Кашка відчула нездужання і була госпіталізована, проте в лікарні вона померла. Російські окупаційні власті пояснили її смерть "стресом", який вона пережила, але не визнали, що стрес стався внаслідок жорстокого поводження з боку російських окупантів.

QHA