СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Так званий підконтрольний окупантам "Київський районний суд" не задовольнив розгляд скарги адвоката Миколи Полозова на бездіяльність Слідчого комітету (СК) у справі Веджіє Кашка.

Як передає правозахисна організація "Кримська солідарність", під час засідання суд віддалився у дорадчу кімнату.

Присутній на суді син Веджіє Кашка Ібраїм був обурений тим, що відбувається.

— Суд почався із затримкою. До зали пустили шість слухачів, — відзначили правозахисники.

— Під час засідання я докладно виклав суду нашу позицію про систематичні незаконні відмови слідчого надати для ознайомлення матеріали дослідчої перевірки, на підставі якої двічі оголошувалися постанови про відмову в порушенні кримінальної справи. У свою чергу, слідчий СК Балашова заявила, що матеріали перевірки не видавалися спочатку через відновлення перевірки наприкінці лютого, а потім через їхню передачу в прокуратуру для нагляду. Проте 20 липня (практично одразу після направлення моєї скарги в суд) ці матеріали повернули назад до СК і з ними можна ознайомитися. Не думаю, що повернення документів з прокуратури в СК після подачі моєї скарги до суду є збігом. Власне, скарга в суд і була інструментом примусу слідчого до виконання своїх обов'язків, — написав Полозов у своєму Facebook.

Відзначимо, Полозов заявив, що Слідчий комітет двічі відмовився порушувати кримінальну справу за фактом смерті Веджіє Кашка у зв'язку з відмовою про надання матеріалів слідства за фактом смерті ветерана кримськотатарського руху.

Нагадаємо, 23 листопада 2017 року Кашка, разом з кримськотатарськими активістами, включаючи Бекіра Дегерменджі, Асана Чапуха і Кязіма Аметова, перебувала в кафе міста Сімферополя.

Активісти прибули у кафе, щоб допомогти жінці вирішити фінансові проблеми. Однак в кафе прибули озброєні агенти ФСБ, які зірвали зустріч. За сценарієм російських спецслужб, вони нібито мали заарештувати кримських татар за "вимагання".

Під час обшуків, затримання, 83-річна Кашка відчула нездужання і була госпіталізована, проте в лікарні вона померла. Російські окупаційні власті пояснили її смерть "стресом", який вона пережила, але не визнали, що стрес стався внаслідок жорстокого поводження з боку російських окупантів.

QHA