СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Підконтрольний окупантам "Верховний суд Криму" залишив чинним рішення суду першої інстанції у справі кримського татарина Зеккія Куламетова.

Про це повідомляє громадська організація "Кримська солідарність". Куламетова звинувачують нібито у непокорі органам поліції під час проведення обшуку.

Захист Куламетова стверджує, що кримський татарин правопорушень не вчиняв, що видно на відеозаписі. Захист також звернув увагу суду на порушення з боку поліцейських, які проводили обшук. Так, під час слідчих дій Куламетову не пояснили його права.

Суддя відхилив клопотання юриста і залишив чинним рішення суду першої інстанції про адміністративний арешт.

Потім почалася друге "засідання" з розгляду апеляційної скарги на рішення про адміністративний арешт за пост Куламетова у Facebook. Цей пост, на думку суду першої інстанції, містить заборонену символіку. "Суд" також залишив чинним рішення суду першої інстанції без змін.

Таким чином, Куламетов залишиться під арештом протягом 10 діб: 5 діб — за «опір поліції» і 5 діб — за пост у соцмережі.

Нагадаємо, 4 вересня в будинку сім'ї Куламетових провели обшуки. Після обшуку силовики затримали подружжя Зеккія і Зарему Куламетових, а також їхню доньку Ріану. Зарему і Ріану Куламетову оштрафували на 1000 рублів. Зеккія Куламетова заарештували на 10 діб за двома статтями: за публікацію посту на сторінці у Facebook «із зображенням забороненої символіки» влітку 2018 року, а також за «опір поліції» під час обшуку.

QHA