СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

 

Підконтрольний Кремлю Верховний суд Криму змінив вирок політв'язню Володимиру Балуху, повідомляє громадська організація "Кримська солідарність" у Facebook.

Так, "суд" не задовольнив апеляцію захисту, але зменшив термін відбування Балуха в колонії загального режиму з 5 років до 4 років 11 місяців, залишивши чинним штраф у розмірі 10 тисяч рублів.

"Суд" ухвалив таке рішення, «враховуючи позитивну характеристику Володимира Балуха».

"Суд" розглядав апеляцію на рішення суду першої інстанції. Під час засідання сторона захисту клопотала про присутність Балуха на засіданні, але суд його відхилив. Засідання також провели без "потерпілого" начальника Роздольненського ІТТ Валерія Ткаченка.

Під час засідання громадський захисник Балуха Павло Кущ (Архієпископ Климент) подав клопотання про відвід адвоката Тараса Омельченка, оскільки він є свідком у цій кримінальній справі.

Журналістам заборонили фотографувати у залі "суду".

 

Нагадаємо, розгляд апеляційної скарги захисту українського політв'язня мав відбутися 24 вересня. Однак «Верховний суд» переніс засідання.

Підконтрольний РФ Роздольненський районний суд засудив Володимира Балуха до 5 років колонії загального режиму і штрафу 10 тисяч рублів (близько 4 тис. гривень) за сукупністю двох кримінальних справ — нібито за побиття начальника ІТТ в Криму і за незаконне придбання, збут і зберігання зброї. 19 березня 2018 року Балух оголосив безстрокове голодування.

QHA