КИЇВ (QHA) -

 

В українському МЗС прокоментували родинні зв'язки постпреда України при ОБСЄ Ігоря Прокопчука з російським кандидатом на пост голови Інтерполу, генерал-майором російської поліції Олександром Прокопчуком.

Заступник міністра закордонних справ України Сергій Кислиця у своєму Facebook повідомив, що той факт, що український дипломат є молодшим братом кандидата на посаду голови Інтерполу, не впливає на роботу першого і не шкодить національним інтересам України.

За словами заступника міністра, родинні узи мають більше хвилювати російське ФСБ.

— Оскільки мати такого родича, як Ігор Прокопчук, це ще той компромат в російських реаліях. Для українських реалій — честь бути колегою або навіть знайомим посла Прокопчука. За більш ніж 25 років роботи у МЗС України я зустрічав лише з десяток послів, які були настільки віддані справі захисту інтересів України, як мій хороший колега і приятель, посол Ігор Прокопчук. Усе, що він зробив і ще зробить як посол, як професіонал, необхідно Україні на міжнародній арені.

 

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров закликав не допустити обрання головою Інтерполу генерал-майора МВС Росії Олександра Прокопчука. Він зазначив, що обрання представника Росії головою Інтерполу перетворить організацію на інструмент придушення прав людини. У Меджлісі зазначили, що російський кандидат зруйнує базові принципи організації.

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков під час 87-ї сесії Генеральної Асамблеї Інтерполу заявив: якщо головою Інтерполу оберуть представника Росії, Україна розгляне можливість припинення членства в організації.

56-річний генерал-майора МВС Росії Олександр Прокопчук, який претендує на посаду голови організації, з 2011 року був начальником Національного центрального бюро Інтерполу МВС Росії.

З листопада 2016 року він обіймає посаду віце-президента Інтерполу.

QHA