КИЇВ (QHA) -

На стадіоні "Олімпійський" відбулася акція, присвячена політв'язню Олегу Сенцову. Активісти розгорнули великий банер з написом "Олег Сенцов, Україна з тобою!" і запалили фаєри.

Понад 700 активістів і небайдужих громадян прийшли, щоб підтримати незаконно засудженого українського режисера. Багато хто з них тримав плакати з фотографіями в'язнів Кремля. Серед присутніх були в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун, міністр інфраструктури Володимир Омелян, народні депутати.

— Я з Севастополя, і коли ми з друзями переїхали на материк, ми зрозуміли, що багато хто навіть не уявляє, скільки насправді залишилося українських патріотів в Криму, тому що російська пропаганда зробила таку картинку, ніби майже все населення підтримує Росію. Насправді, це не так. Тому сьогодні я тут з українським прапором, на якому написано "Севастополь", — розповів кореспонденту QHA Володимир Чікригін, член Кримської правозахисної групи.

Учасники акції скандували "Слава Україні! Героям слава!", "Free Sentsov" і "Крим — це Україна".

— "Babylon'13", Кримський "Ультрас" і представники батальйону "Азов" запросили мене координувати акцію. Сподіваємося показати, що ми підтримуємо українських військовополонених, які перебувають на території РФ. У першу чергу я сподіваюся, що наша влада і міжнародна спільнота зроблять усе, щоб повернути Сенцова, — зазначив Назарій Кравченко, представник "Ультрас" ФК "Динамо-Київ".

Під завершення акції заспівали гімн України.

Нагадаємо, адвокат Марк Фейгін повідомив, що Москва не піде на колективний обмін українських політв'язнів.

Раніше QHA писало, що до дня народження Сенцова запланована нова хвиля акцій в усьому світі.

QHA