СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Так званий "Верховний суд Криму" ухвалив рішення продовжити на два місяці термін арешту севастопольцям Володимиру Дудці та Олексію Бессарабову, які звинувачуються у підготовці диверсій на території Криму. Про це повідомляє Кримська правозахисна група. Так, фігурантів "справи українських диверсантів" залишили під вартою до 14 серпня.

Рішення про продовження терміну арешту оголосила суддя Тетяна Мельник. Судове засідання проводилося у закритому режимі.

Нагадаємо, Олексій Бессарабов — журналіст. Він готував матеріали з Севастополя про проблеми Чорноморського флоту. Працював в аналітичному центрі "Номос", який спеціалізувався на проблематиці безпеки у Чорноморсько-Каспійському регіоні.

Володимир Дудка — у минулому командир корабля радіоелектронної розвідки "Сімферополь". За трудовим договором він працював спеціалістом з розмінування в Інкерманських штольнях. Єдиною "провиною" так званих "кримських диверсантів" була любов до України і знайомство один з одним, відзначають правозахисники.

Володимира Дудку, Олексія Бессарабова і третього фігуранта справи — Дмитра Штиблікова, затримали 9 листопада 2016 року в Севастополі. Їх звинувачують у підготовці диверсії організованою групою і зберіганні зброї (КК РФ: ст. 222 ч.3, ст. 222.1 ч.3, ст. 30 ч.1 - ст. 281 _ч.2 п. А).

Раніше Дудці й Бессарабову продовжили арешт до 8 липня.

QHA