ЛЬВІВ (QHA) -

Сьогодні, 24 грудня, видатний український діяч та політик В’ячеслав Чорновіл відсвяткував би своє 80-річчя.

З цієї нагоди біля пам'ятника Чорноволу зібралися його соратники, друзі, влада міста та області, небайдужі львів'яни, аби разом згадати, яким же був цей чоловік, що поклав життя на зміну моделі української держави. 

У рамках заходу присутні поклали квіти до підніжжя пам'ятника В'ячеславу Максимовичу та спільно виконали гімн України.

— В'ячеслав Чорновіл самовіддано віддавав себе ідеї незалежної української держави і за її реалізацію відбув тюрми і табори. Відзначаючи цю річницю, ми, його вірні і мислячі соратники, повинні нести відповідальність за долю країни. В'ячеслав Чорновіл взірець того, як потрібно відстоювати Україну, — зазначив під час віча соратник Чорновола Ярослав Кендзьор.

Нагадаємо, 1 грудня Президент України Петро Порошенко підписав Указ про відзначення 80-ї річниці з дня народження В’ячеслава Чорновола на державному рівні.

— Кожного року, коли вільний у цей час, приходжу до пам`ятника В'ячеславові, бо не можу інакше. Дуже вже глибоко він засів у душу мені тоді... Його відданість всьому українському, запал в очах і правда, якої не боявся,  розповів у коментарі львів'янин Олег. 

Довідка: В'ячеслав Чорновіл — український політик, публіцист, літературний критик, діяч руху опору проти зросійщення та національної дискримінації українського народу, політичний в'язень СРСР. Лідер українського національно-демократичного визвольного руху кінця 80-х — 90-х років; Герой України (посмертно). У період з 1990 до 1992 року очолював Львівську обласну раду.

QHA