ЄВПАТОРІЯ / КЕЗЛЕВ (QHA) -

Окупаційна влада Криму визнала, що Євпаторія втрачає свої пляжі через варварський видобуток піску. Як заявили в муніципальній установі «Управління капітального будівництва адміністрації міста Євпаторії Республіки Крим», причини розмиву пляжної смуги носять як природний, так і техногенний характер.

— Природний — стійке підвищення рівня світового океану, еволюція бухтових берегів у процесі розвитку; техногенний — відбір піску з пляжів, будівництво у береговій зоні.

За останні роки пляжна смуга значно зменшилася, заявили в "управлінні".

— Ширина пляжів досягала 40 – 50 метрів, що було достатньо, аби хвилі не чинили активного впливу на берегові уступи. Узбережжя знаходилося в стадії стабільної рівноваги, коли кількість надходжуваного і стираваного пляжеформуючого матеріалу в береговій зоні була приблизно рівною. В останні роки спостерігається значне зменшення ширини пляжної смуги, у центральній частині міста наразі вона не перевищує 10 – 15 метрів.

Причому це "управління" виграло конкурс на 70 млн рублів на виконання проектно-вишукувальних робіт на ділянці пляжної смуги протяжністю в 1 тис 320 погонних метрів — уздовж набережної ім. Горького від парку ім. Фрунзе до Євпаторійського торгового порту.

Як відзначають кримські журналісти, довгий час видобуток піску був єдиним видом діяльності Євпаторійського морського торгового порту. Хоча у 2014 році голова маріонеткового уряду Криму Сергій Аксенов заявив, що без висновків фахівців-екологів "ніхто нічого добувати на пляжі не буде", вже за рік він пом'якшив свою риторику, зазначивши, що доручив «провести громадські слухання і експертизу впливу видобутку піску на процес скорочення ділянок євпаторійських пляжів».

У 2016 році "заступник міністра екології та природних ресурсів Криму" Наталія Сологуб і зовсім заявила, що "не можна огульно вимагати заборонити видобуток піску".

Раніше санітарний лікар Ялти Віталій Задорожний ухвалив постанову, яка забороняє відвідування усіх пляжів у міській зоні. Відвідувачі пляжів скаржилися на інфекції, які вони підхоплювали у морській воді.

Джерело: Новый День

QHA