АНКАРА (QHA) -

 

В Анкарі на 18-му Конгресі тюркської історії так званий "заступник міністра культури Криму" Ісмет Заатов відмовився відповідати на запитання журналістів QHA про російську окупацію півострова.

Редактор турецької служби QHA Айдин Таш запитав у Заатова, який брав участь в роботі Конгресу, чи визнає він окупацію Криму?

— Я не відповідатиму на це запитання, — сказав Заатов.

"Заступник міністра" також розповів учасникам Конгресу, що запросив до Криму відомого турецького історика кримськотатарського походження Ільбера Ортайли. За словами "заступник міністра", Ільбер Ортайли пристав на його пропозицію.

QHA поставило Заатову питання: чи не переслідує він таким чином мету легалізувати анексію Криму?

У відповідь Заатов розповів, що не планує залишати Крим і сподівається, що так само вчинять і його діти.

Ісмет Заатов заочно закінчив відділення історичного факультету Ташкентського державного педагогічного інституту. Обіймав посаду заступника міністра культури АР Крим з 2002 по 2011 рр. Після анексії півострова в 2014 році почав роботу в окупаційному уряді Криму.

 

Нагадаємо, 12 вересня на конференції ОБСЄ зірвали виступ російських пропагандистів щодо Криму. Коли один з представників російської делегації представився з трибуни «Республіка Крим, Росія», йому вимкнули мікрофон.

QHA