КИЇВ (QHA) -

"Партія зелених України" зареєструвала у Верховній Раді постанову про відзначення 30-ї річниці антикомуністичної екологічної демонстрації проти замовчування наслідків Чорнобильської катастрофи. Про це заявив 26 квітня на прес-конференції "Екологічні протести і побудова громадянського суспільства" голова політичної ради "Партії зелених України" Віталій Кононов, передає кореспондент QHA.

За словами Віталія Кононова, незважаючи на те, що демонстрація, організована Українським культурологічним клубом, була розігнана, а її учасники затримані, ті події стали початком процесу, що привів до незалежності України.

— Це перша, узагалі перша протестна акція у Києві, місто вибухнуло. УКК пройшовся по мізкам усіх українців, які зрозуміли, що є герої, люди, які не бояться системи. Уявіть собі, 1986 рік, така страшна катастрофа, такі наслідки, а народ мовчить. Народ промовчав у 1987 році на річницю — ніхто не вийшов, усі мовчали і боялися. Першими людьми, які підняли цей прапор, були члени УКК, — заявив Кононов.

Нагадаємо, 26 квітня 1986 року вибухнув 4-й ректор Чорнобильської атомної електростанції. У навколишнє середовище було викинуто величезну кількість радіоактивних речовин.

Хмара, що утворилася від палаючого реактора, рознесла різні радіоактивні матеріали, перш за все, радіонукліди йоду і цезію, по більшій частині території Європи. Найбільше розповсюдження радіації було на значних територіях у Радянському Союзі, розташованих поблизу реактора і територіях, які відносяться тепер до територій Республіки Білорусь, Російської Федерації та України.

На другу річницю трагедії, 26 квітня 1988 року в Києві на Майдані Незалежності Український культурологічний клуб провів перший в СРСР несанкціонований мітинг з вимогою відкрити для громадськості наслідки катастрофи. Радянська влада жорстоко розігнала мітинг, а його учасники були побиті й арештовані.

QHA