КИЇВ (QHA) -

Верховна Рада України сьогодні, 18 вересня, прийняла за основу і в цілому законопроект №8394 "Про внесення змін до статті 12 закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їхніх сімей", який передбачає забезпечення житлом військових, які прибули з окупованих територій.

Про це повідомляється на офіційній сторінці Верховної Ради у Twitter.

За цей закон проголосували 269 народних депутатів.

Закон дає право на забезпечення житлом військовослужбовців — внутрішньо переміщеним особам, звільненим з військової служби та членам їхніх сімей, які приїхали з тимчасово окупованих територій Автономної Республіки Крим, міста Севастополя і окремих районів Донецької та Луганської областей. Документ також визначає порядок надання житла.

Як повідомляється у тексті законопроекту, також надається право на забезпечення житловими приміщеннями за новим місцем служби або перебування (проживання) без урахування їхніх прав на користування наданими раніше службовими житловими приміщеннями, житловими приміщеннями для постійного проживання або права власності на житлові приміщення у разі одночасного припиненням цих прав у порядку, який визначається Кабінетом міністрів України.

У пояснювальній записці до документа наголошується, що закон "дозволить посилити соціальний захист військовослужбовців, які проходили військову службу на тимчасово окупованих територіях, а також осіб, звільнених з військової служби, та членів їхніх сімей, які прибули на іншу територію України".

Закон набуває чинності з 1 січня 2019 року.

QHA повідомляло, що уряд України підтримав законопроект «Про внесення змін до статті 12 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їхніх сімей», який дозволить підвищити рівень соціального захисту військовослужбовців. Міністр оборони Степан Полторак зазначив, що завдяки внесенню змін до закону військовослужбовці, які переїхали з окупованого Криму, зможуть отримати житло або компенсацію за оренду квартири.

QHA