КИЇВ (QHA) -

Детективи НАБУ підозрюють радника президента Петра Порошенка у незаконному збагаченні, йдеться у матеріалах Солом'янського райсуду Києва.

Йдеться про колишнього голову Держприкордонслужби Віктора Назаренка. Згідно з даними Національного антикорупційного бюро, у 2015 – 2016 рр. Назаренко на себе і членів своєї сім'ї оформив низку об'єктів нерухомості, загальна ринкова вартість яких становить близько 17,5 мільйона гривень.

Детективи НАБУ хочуть отримати відомості про рух коштів по рахунку однієї з підставних осіб; усі платіжні доручення про внесення готівки на рахунок і отримання готівки; юридичну справу клієнта; документи, що містять відомості про комп'ютер клієнта і контрагентів і т.п.

Відзначається, що Назаренко у декларації 2015 року зазначив, що володіє квартирою і гаражем на 45,2 кв м загальною вартістю 75 тисяч 511 гривень, а його дружина — двома ділянками (площею 1196 кв м у с. Сезенків Баришівського району Київської області загальною вартістю 40 тисяч 800 гривень і 520 кв м у с. Вишеньки Бориспільського району Київської області загальною вартістю 67 тисяч 497 гривень), машиномісцем вартістю 89 тисяч 120 гривень, садовим будинком і автомобілем Volkswagen Tiguan 2011 року випуску (загальною вартістю 385 тисяч 440 гривень).

Додатково Назаренко відзначив наявність у нього спільно з дружиною готівкових коштів у розмірі 107 тисяч доларів і 940 тисяч гривень. А сукупний дохід подружжя за 2015 рік склав 499 тисяч 442 гривні.

Також слідство отримало відомості про можливе зберігання грошових коштів, отриманих протиправним шляхом, на рахунках підставних осіб, відкритих у Мостиському відділенні ПАТ АКБ "Львів", у тому числі особою, доступ до рахунків якої запитують детективи.

Раніше повідомлялося, що детективи НАБУ розпочали розслідувати можливе незаконне збагачення депутата Верховної Ради Сергія Лещенка. Зокрема, ними відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 368-2 (незаконне збагачення) Кримінального кодексу України.

QHA