КИЇВ (QHA) -

До Києва прибув відомий татарський правозахисник, в'язень російських таборів Рафіс Кашапов. Про це повідомила директор інформаційного агентства QHA і Радіо Hayat Гаяна Юксель на своїй сторінці у Facebook.

— У Києві відомий казанськотатарський правозахисник, політичний діяч, в'язень російських концтаборів Рафіс Кашапов. Людина, яка, будучи громадянином Росії, відкрито виступила проти окупації Криму та на підтримку України і кримських татар, написала вона.

У Києві активіст провів зустріч із лідером кримськотатарського народу, уповноваженим президента України у справах кримськотатарського народу Мустафою Джемілєвим, головою Меджлісу кримськотатарського народу Рефатом Чубаровим, заступником голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеровим, радником голови Меджлісу кримськотатарського народу Ісметом Юкселем та директором агентства QHA і Радіо Hayat Гаяною Юксель.

QHA повідомляло, що Рафіс Кашапов, який став першим засудженим за статтею про заклики до порушення територіальної цілісності Росії (280.1 КК), вийшов на волю.

Кашапов був головою відділення Всетатарського громадського центру у Набережних Челнах, який був визнаний екстремістським. Татарський громадський діяч був заарештований у грудні 2014 року.

15 вересня 2015 року у Набережних Челнах відбулося судове засідання у справі громадського активіста, голови Татарського громадського центру Рафіса Кашапова. Суд засудив активіста до 3 років арешту в колонії загального режиму за заклики до сепаратизму, публічні заклики до розпалювання ненависті і ворожнечі за національною ознакою. Крім того, після відбуття основного покарання йому заборонено користуватися соціальними мережами протягом двох років. Кашапов свою провину не визнав.

За його словами, він всього лише критикував Путіна за приєднання Криму до РФ і вважав, що можливе перебування російських військ на Донбасі призведе до великої війни.

Брат-близнюк Рафіса — Нафіс Кашапов довгий час проживав в Україні і відомий своєю проукраїнською позицією. Після еміграції в Польщу Нафис Кашапов проводив кілька акцій на підтримку України, бійців АТО.

QHA