СЕВАСТОПОЛЬ / АК'-ЯР (QHA) -

На мисі Фіолент біля Георгіївського монастиря в окупованому Криму розпочалося будівництво. Про це повідомляється у статті видання «Кримський терен».

Частина території, яку відвели під так звану реконструкцію відноситься до заповідника, а інша частина — до буферної зони. Згідно знаку, встановленого на території, будівництво заборонено.

Окупанти планують звести на території заповідника парковки для автомобілів, торгові точки і кафе.

— Замість дикої ділянки берега, порослого деревами фісташок і безсмертника, тут вже за півроку будуть павільйони для відпочинку, альтанки, вимощені плиткою алеї, декілька парковок для автомобілів і автобусів, торгові точки, кафе, туалети, зливова каналізація, очисні споруди, клумби і паркан з хвірткою — зараз без них нікуди. Окрім того, планується зведення арки зі скульптурою святого Георгія у центрі, — йдеться у статті.

Окупанти офіційно назвали будівництво «реконструкція і благоустрій території, прилеглої до монастиря Святого Георгія».

— Проект розроблений на основі постанови уряду РФ «Про затвердження федеральної цільової програми «Соціально-економічний розвиток Республіки Крим і м. Севастополя до 2020 року» і держпрограми «Розвиток культури і туризму міста Севастополя на 2017 – 2020 рр.». Замовником проекту виступає російська державна організація «Капітальне будівництво».

Будівництво проводить компанія «Рів'єра», яка провела «реконструкцію» парку імені Анни Ахматової в анексованому Севастополі.

Відзначається, що будівництво відбувається за сприяння РПЦ.

— Кримчанам на гіркому досвіді відомо, що якщо пам'ятники природи або історії потрапляють до зони впливу РПЦ, то доводиться чекати або тотальної перебудови місцевості, або спотворення історичних реалій. До того ж, як правило, після подібного втручання з'являються паркани, огорожі, хвіртки, колючий дріт та інші атрибути, які ускладнюють або блокують вільний прохід або проїзд до раніше доступних об'єктів.

Будівництво має бути заборонене ще через одну причину — зсуви, які періодично трапляються на цій території.

— Так, у 1999 році тут стався грандіозний обвал, коли пішли у море 40 тисяч кубометрів грунту, а маса порід, яка звалилися з 70 метрового обриву, склала 80 тисяч тонн. За три роки обвалилися ще 20 тисяч тонн грунту. Взимку 2016 року стихія "відкусила" ще 250 метрів стрімчастого берега, прихопивши із собою господарські будівлі, зведені на краю — це сталося зовсім недалеко від Георгіївського монастиря, в районі кооперативу «Каравела».

QHA повідомляло, що збіглий екс-міністр оборони України Павло Лебедєв побудував житловий комплекс на мисі Фіолент — унікальному природному заказнику на території тимчасово окупованому Криму. Несанкціоновану забудову Фиолента підконтрольна Кремлю влада вже неодноразово заморожувала, проте з часом роботи поновлювалися.

Джерело: Кримський терен

QHA