СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

 

Кримського журналіста Миколу Семену прооперували у 7-ї міській лікарні Сімферополя.

Про це повідомив у Facebook журналіст Антон Наумлюк.

Миколі Семені видалили жовчний міхур і каміння з жовчовивідних шляхів. Операція тривала три години, її провели у ніч з 12 на 13 листопада. Журналіста виписали зі стаціонарного лікування 21 листопада.

За словами Наумлюка, Семені запропонована сувора дієта, на нього чекає тривала реабілітація.

Наумлюк нагадав, що захист журналіста, правозахисні та громадські організації неодноразово просили російську владу відпустити Семену на лікування в Україну, однак отримували відмову.

— Як відомо з природи цієї хвороби, вона виникає у людей через неправильне харчування і стреси. Тепер життя відомого журналіста обтяжене не тільки хворобами хребта і серця, а й тяжкою хворобою травної системи — холециститами. Цілком зрозуміло, що це результат майже трирічного незаконного судового переслідування журналіста, — зазначив Наумлюк.

 

Репресивні дії російської влади щодо Миколи Семени засудив Національний Союз журналістів України (НСЖУ).

— Ми продовжуємо наполягати на негайному наданні дозволу для виїзду Миколі Семені з Криму до Києва для лікування — як хвороб хребта і серця, так, тепер і для післяопераційної реабілітації (після видалення жовчного міхура). Саме тривале переслідування російською владою авторитетного журналіста, засудження за професію, стреси і обмеження у спілкуванні й пересуванні — причини нинішнього погіршення стану здоров'я Миколи Семени, — зазначив голова НСЖУ Сергій Томіленко.

 

За його словами, НСЖУ інформує міжнародних партнерів про хвороби Семени і закликає колег до нарощування зусиль для впливу на російську владу.

 

Миколі Семені відмовили у дозволі залишити анексований Крим для проходження лікування в одній з кардіологічних клінік Києва.

19 квітня 2016 року екс-"прокурор" Криму Наталія Поклонська порушила кримінальну справу за звинуваченням у сепаратизмі щодо Миколи Семени за опубліковані ним статті. Після допитів і обшуків Семену перевели у статус підозрюваного. 20 січня 2017 року співробітники підконтрольних Кремлю правоохоронних органів у Сімферополі вручили обвинувальний висновок журналісту.

На засіданні 18 вересня кримська "прокуратура" вимагала українському журналісту три роки позбавлення волі умовно з позбавленням права публічно виступати у ЗМІ.

QHA