СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Підконтрольний окупантам суд в Криму продовжив кримськотатарському активісту Ісмаїлу Рамазанову арешт до 18 березня, повідомляє правозахисна організація "Кримська солідарність".

"Суд" пояснив своє рішення наявністю у Рамазанова українського паспорта, яким він нібито може скористатися, щоб покинути анексований півострів.

Адвокатом кримського татарина на суді був росіянин Олексій Ладін. Він просив не продовжувати арешт Рамазанову.

За його словами, наявність у підзахисного українського паспорта не є підставою для того, щоб виїхати з Криму.

— Юридична колізія ситуації в Криму така, що жителі півострова, які перебували тут навесні 2014 року, всі мають два паспорти. У слідства, прокуратури також може бути два паспорта, але це не означає, що вони можуть залишити територію, — повідомив Ладін.

Окрім того, адвокат заявив, що обвинувачення Рамазанову було пред'явлено за 10 днів після арешту, що суперечить законодавству.

Нагадаємо, Рамазанов обвинувачується у розповсюдженні екстремістських матеріалів через інтернет-радіо Zello. Під час обшуку у нього були "знайдені" набої до пістолета системи Макарова, однак активіст заявляє, що до прибуття силовиків, набоїв у будинку не було.

Агентство QHA повідомляло, що окупанти заарештували кримського татарина Ісмаїла Рамазанова на 30 діб.

Нагадаємо, 23 січня в окупованому Криму (село Новий Мір) зник безвісти Ісмаїл Рамазанов. До цього в його будинку проводився обшук, після чого його забрали співробітники спецслужб.

Пізніше Рамазанова російські силовики відправили до ізолятора тимчасового тримання (ІТТ) на бульварі Франка, 44, у Сімферополі.

QHA