КИЇВ (QHA) -

Рівно три роки тому, 3 березня 2014 року, 39-річний Решат Аметов, протестуючи проти російського вторгнення до Криму, вийшов на одиночний пікет до будівлі Ради міністрів республіки у Сімферополі. Незабаром кілька представників незаконного збройного формування «самооборона» скрутили йому руки, посадили в автомобіль і відвезли в невідомому напрямку. Живим Аметова більше не бачили.

15 березня 2014 року у Білогірському районі біля села Земляничне був виявлений труп кримського татарина зі слідами насильницької смерті. Його голова була обв'язана клейкою стрічкою, поруч лежали наручники. Загиблим виявився зниклий Решат Аметов.

— Решат Аметов дійсно здійснив подвиг поодинці. Не витримавши всього цього тиску, він сам вийшов із протестом, з гаслом просто в лігво бандформування біля Радміну. «Самооборона» завжди там базувалася. Спочатку він зник, а пізніше його знайшли по-звірячому вбитого і замученого ...

Решат Аметов не примириться з ними, і за це вони його по-звірячому вбили. Такий одиночний протест викликає захоплення. Це був приклад мужності в опорі окупанту, сказав генеральний директор БО Фонд «Крим» Різа Шевкієв.

Похорон убитого відбулися 18 березня на міському цвинтарі Сімферополя «Абдал». Провести Решата в останню путь прийшло близько двох тисяч людей. Люди приїхали з різних місць Криму, щоб підтримати дружину загиблого Заріну Аметову. Жінка втратила єдиного годувальника сім'ї і лишилася одна з трьома малолітніми дітьми.

Причиною смерті Решата Аметова, як встановили пізніше, стало ножове поранення в область ока.

За фактом вбивства було порушено кримінальну справу. Самопроголошений «глава» Криму Сергій Аксьонов у зв'язку із цим заявляв, що представники «самооборони» не причетні до викрадення та вбивства кримського татарина.

Через рік рідним загиблого повідомили, що слідство у справі припинене через неможливість встановити виконавців злочину.

8 вересня 2015 року правлінням Земляцтва прийняте рішення про посмертне нагородження Решата Аметова знаком «За заслуги перед кримськотатарським народом» як борця за суверенітет і територіальну цілісність України.

18 листопада 2015 року Решат Аметов був посмертно нагороджений орденом «Народний герой України».

ФОТО: інтернет

QHA