КИЇВ (QHA) -

Затримані російським окупантами у Білогірську підприємці — Ресуль Веліляєв і Алі Барієв вивезені з Криму, повідомив на своїй сторінці у Фейсбук голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

Він припускає, що стосовно затриманих здійснюється безпрецедентний тиск.

— Зараз Ресуль Веліляєв і Алі Барієв перебувають під цілодобовим контролем карателів, хоча їхній статус ще не позначений. Вони не арештовані та офіційно не затримані, але їх вивезли з Криму. Розумію, що у їхньому відношенні саме зараз здійснюється безпрецедентний тиск. Чим усе це закінчиться, дізнаємося вже незабаром, — написав Чубаров.

Він побажав затриманим кримським татарам, їхнім рідним та близьким витримки і сил.

— Будьмо уважні і дбайливі один до одного, які б зусилля не докладали російські окупанти, щоб посіяти страх і відчай серед кримських татар, — закликав він.

Нагадаємо, сьогодні стало відомо, що Ресуля Веліляєва, в будинку якого 26 квітня відбулися обшуки, силовики допитували понад три години.

Вчора Веліляєва силовики відвезли до Слідчого комітету міста Сімферополя близько 18:30.

Як писало QHA, в окупованому Криму в Білогірську 26 квітня силовики прийшли з обшуками в мережу магазинів «Гузель» і фірму "КримОпт". Обшукували також будинки членів сім'ї Веліляєва — Ремзі, Ресуля, Екрем, Зери і Рустема. Веліляєві — відомі в Криму бізнесмени, меценати і засновники Благодійного фонду імені Бекіра Чобан-заде. Також силовики прийшли з обшуками в будинки Алі та Асана Барієвих.

МЗС України назвало обшуки в Криму дискримінацією кримських татар. У заяві речниці міністерства Мар'яни Беци йдеться, що офіційний Київ передасть до міжнародних судів докази злочинів РФ.

QHA