КИЇВ (QHA) -

Сьогодні, 25 квітня, відбувся виїзний прес-захід «Київводоканалу», під час якого його директор Анатолій Фурса розповів про роботу унікальної плавучої станції «Роса-300», передає кореспондент QHA.

— Під час Чорнобильської трагедії були забруднені повітря, земля і річкові води. Проблема чистої води для Києва на той час стала дуже гострою. І фахівці «Київводоканалу» знайшли унікальне технічне рішення. Вони проклали водогін для постачання води з річки Десни до Дніпровської водопровідної станції. На річці була побудована плавуча станція «Роса-300», — сказав директор «Київводоканалу».

Фурса пояснив, що Київ у той час споживав більше 1,5 млн кубометрів води на добу. Дніпровська водопровідна станція давала третю частину цієї води. Але водозабір проводився з річки Дніпро. Тому, замість саме такої потужності, станція мала бути включена на річці Десна. Цією станцією стала «Роса-300». Її унікальність в тому, що вона побудована на величезній баржі і стоїть на воді.

— Загалом, з 1996 року станція експлуатувалася 17 місяців у режимі від одного до чотирьох насосних агрегатів. Увесь інший час вона знаходиться в режимі очікування. В такий час її обслуговує 3 інженера та 10 робітників. Взимку на ній і під нею, щоб не утворювався лід, підтримується температура 5–10 градусів. У разі необхідності плавуча станція «Роса-300» зможе швидко включитися і за 8 годин поставити Києву воду, — підвів підсумок Анатолій Фурса.

Нагадаємо, що 32 роки тому, 26 квітня, в Україні сталася наймасштабніша в історії людства техногенна катастрофа — вибухнув реактор на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС. Внаслідок цього радіацією було забруднено величезні території.

QHA