КИЇВ (QHA) -

Росія і окупаційний режим в Криму грубо порушують міжнародні закони, тримаючи під вартою політично ув'язненого Узеїра Абдуллаєва, йдеться у заяві Кримськотатарського Ресурсного Центру.

У Центрі відзначають, що стан здоров'я Абдуллаєва важкий, існує загроза його життю.

Кримськотатарський Ресурсний Центр вимагає від влади Російської Федерації та окупаційної влади Криму звільнити Узеїра Абдуллаєва з-під варти, забезпечити дотримання гарантованих прав Узеїра Абдуллаєва на життя, медичну допомогу, правосуб'єктність, свободу.

— Політв'язень, фігурант справи «Хізб ут-Тахрір» Узеїр Абдуллаєв, який вже більш ніж півтора року незаконно тримається під вартою, знаходиться у важкому стані в медсанчастині СІЗО Сімферополя. У нього тромбофлебіт, трофічні ураження гомілки, абсцес гомілки і передпліччя, септицемія і цукровий діабет.

Узеїру Абдуллаєву потрібна термінова госпіталізація в хірургічне відділення. Хворий потребує термінового хірургічного лікування, антибактеріальної і дезінтоксикаційної терапії. У зв'язку із тим, що висока температура і гнійні осередки з'явилися після оперативного лікування руки, спостерігається генералізація інфекційного процесу, — наголошується у заяві.

За інформацією правозахисників, через бездіяльність співробітників ФКУ СІЗО-1 УФСІН Росії у так званій Республіці Крим, наразі існує реальна загроза життю і здоров'ю політв'язня. У Центрі відзначають, що дії окупаційної влади і працівників ФКУ СІЗО-1 УФСІН Росії у так званій Республіці Крим є грубим порушенням як українського законодавства, так і міжнародного права.

— Дії працівників ФКУ СІЗО-1 УФСІН є злочином, передбаченим ч. 2 ст. 293 КК РФ («Халатність» — «Діяння, передбачене частиною першою цієї статті, що призвело з необережності заподіяння тяжкої шкоди здоров'ю або смерть людини»).

Ці дії порушують Європейську Конвенцію про захист прав людини і основних свобод, яка встановлює повну і беззастережну заборону на нелюдське поводження і покарання (стаття 3 ЄКПЛ) і фундаментальне право на життя (стаття 2 ЄКПЛ), — пояснюють в Ресурсному Центрі.

Кримськотатарський Ресурсний Центр закликав ООН, її структури та установи, органи ООН з контролю універсальних договорів з прав людини, ОБСЄ, її компетентні структури і установи, Раду Європи, його компетентні структури і установи, Європейський Союз, його компетентні структури і установи, органи влади цивілізованих країн, міжнародні правозахисні структури констатувати зазначені порушення з боку РФ вищезазначених норм міжнародного права і забезпечити їхнє подальше дотримання з боку влади РФ щодо У еіра Абдуллаєва.

Нагадаємо, раніше адвокат Абдуллаєва Маммет Мамбетов повідомив, що фігуранта надуманої «справи «Хізб ут-Тахрір» необхідно госпіталізувати.

Адвокат підкреслив, що кримськотатарський активіст може пересуватися «тільки за допомогою палички».

Джерело: Кримськотатарський Ресурсний Центр

QHA