КИЇВ (QHA) -

Російські прикордонники у Керченській протоці за липень затримали 62 судна. Про це повідомляється у дослідженні моніторингової групи «Майдан закордонних справ», «Інститут Чорноморських стратегічних досліджень» та інтернет-видання BlackSeaNews.

Згідно з дослідженням, РФ затримувала абсолютно усі судна, які проходять через Керченську протоку.

— Затримання відбуваються приблизно в одному районі, тому що він охоплює так звані рекомендовані курси. Йдеться про маршрути, рекомендовані морськими службами України як безпечні для суден з досить великою осадкою. Майже кожне судно, куди б воно не йшло — до Бердянська чи Маріуполя — проходить бердянське поворотне коло, і саме там постійно чергують кораблі берегової охорони ФСБ, — йдеться у матеріалах моніторингу.

Середній час очікування дозволу на прохід в Азовське море близько 24 годин. На виході з Азовського моря російські прикордонники затримують судно в середньому на 3 – 4 доби.

Експерти також відзначили, що такі затримання РФ може проводити для того, щоб спровокувати можливий формальний привід для оголошення війни.

QHA повідомляло, що 24 липня, берегова охорона ФСБ Росії незаконно затримала голландське судно. Судно ZUIDVLIET затримали на шляху до Маріуполя на південь від Бердянської коси. Раніше Клименко зазначав, що затримання суден в Азовському морі набувають характеру морського сафарі від ФСБ.

Джерело: BSNews

QHA