СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Міністерство юстиції Росії відмовило засудженому за так званою севастопольською «справою Хізб ут-Тахрір» Ферату Сайфуллаєву в передачі його на материкову частину України. Про це сьогодні, 8 травня, написав адвокат Едем Семедляєв на своїй сторінці у Facebook, посилаючись на копію листа, якого він отримав з російського Мін'юсту.

— Отримав листа від політв'язня кримського татарина-мусульманина Сайфуллаєва Ферата. Він пише, що тримання у ПКТ (приміщення камерного типу) продовжено на шість місяців за те, що він нібито погано прибрав у камері. Усе це робиться, щоб ізолювати Ферата від інших ув'язнених, щоб зломити Ферата самотністю, — зазначив адвокат.

Також Сайфуллаєв направив копію листа з Міністерства юстиції РФ, яким відмовлено у передачі його Україні, посилаючись на Конвенцію про передачу засуджених осіб 1983 року.

— Однак, вивозячи кримських татар з Криму, для того щоб судити у військових судах, ніхто не керується Конвенціями, Резолюціями та міжнародними договорами. Саме так однобоко використовують міжнародно-правові акти щодо кримських татар-мусульман, — зазначив адвокат.

Нагадаємо, 23 січня 2015 року в Криму були затримані мусульмани Руслан Зейтуллаєв, Рустем Ваітов, Юрій (Нурі) Примов і Ферат Сайфуллаєв. Їх звинуватили у причетності до забороненої в Росії організації «Хізб ут-Тахрір». З 1 червня їхня справа розглядається у Північно-Кавказькому окружному військовому суді.

7 вересня 2016 року суд Ростова-на-Дону засудив до позбавлення волі чотирьох кримчан за нібито причетність до організації «Хізб ут-Тахрір», яка визнана в Росії терористичною.

QHA