КИЇВ (QHA) -

Родичі громадян України, ув'язнених російськими окупантами в Криму і на території РФ, склали звернення до Європейського парламенту. Повний текст звернення був опублікований на сайті Центру громадянських свобод.

У документі міститься прохання до європейських дипломатів про введення нового виду санкцій проти РФ за масові порушення прав людини на півострові, а також про включення до чинних списків персональних санкцій росіян, причетних до фабрикації справ щодо в'язнів Кремля.

— Барометр несвободи на окупованому півострові досяг своєї критичної позначки і вимагає негайної реакції міжнародної спільноти. В авторитарній Росії неможливо справедливе правосуддя. Єдиний шанс для наших рідних повернутися додому і зупинити зростання політичних репресій в окупованому Криму — це посилити міжнародний тиск на Росію, яка демонстративно нехтує принципами міжнародного права, — зазначено в документі.

Активісти пропонують ініціювати в країнах-членах ЄС розслідування з метою виявлення корупції та політичних зв'язків місцевих політиків з вищим керівництвом РФ.

Родичі політв'язнів закликають Європарламент вимагати від Росії безперешкодного допуску на територію окупованого нею Криму міжнародних організацій для моніторингу ситуації з правами людини. Також вони просять організувати процес постійного відстеження сфабрикованих судових процесів щодо жертв політичних переслідувань у РФ і окупованому Криму і забезпечити участь дипломатів з ЄС у судових засіданнях на території РФ.

Крім іншого, пропонується «створити оперативну робочу групу для формування переліку осіб, причетних до фабрикації кримінальних справ проти громадян України, і ввести проти них персональні санкції» та «організувати місії із залученням незалежних медиків до місць утримання громадян України у РФ і окупованому Криму».

Під зверненням вже підписалися понад 50 осіб.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, міжнародна правозахисна організація Freedom House опублікувала детальний звіт про дотримання прав людини в окупованому Росією Криму. Крим у звіті названий «несвободною територією» із загальним показником дотримання прав людини 9 балів із 100. У свою чергу, «рівність перед правосуддям» була оціненао у 0 балів із 16. Причиною критично низької оцінки «Rule of law» у Криму стала залежність «судів» від рішень окупаційної влади, умисне гальмування розслідування особливо тяжких злочинів, скоєних членами бандформування «народна самооборона», — тортур і викрадень активістів, незгодних з окупацією півострова.

ФОТО: інтернет

QHA