СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

У Криму через посуху з артезіанських свердловин зникає вода. Про це повідомляють місцеві жителі, які нарікають на посуху — і водозабір, звідки качають воду на Керченський півострів.

За спостереженнями гідрогеологів, рівень підземних вод повернувся до початкового, до будівництва Північно-Кримського каналу або ще нижче (побудований у 1961 – 1971 рр. ред.). Зокрема, така ситуація склалася у селі Дворове Нижньогірського району Криму. Як розповів син місцевого жителя Володимир Гречко, воду в Дворовому брали і жителі навколишніх селищ, однак тепер все пересохло.

— Мало того, що з колонки у дворі перестала бігти, так ще й зі свердловини. У нас свердловина понад 300 метрів, наскільки я знаю, вода надходила з підземного озера. Виходить, що воно вичерпалося. Я вважаю, що причина — свердловини в районі, з яких воду на Керченський півострів качають, — сказав він.

Воду з Ніжинського, Просторненського і Новогригорівського водозаборів викачують для Керченського півострова і Феодосії, а далі пускають Північно-Кримським каналом.

Водозабори запустили у 2016 році, щоб вирішити проблему водопостачання сходу півострова. Однак тепер, можливо, це призведе до нестачі вологи на півночі й північному сході Криму.

Окрім водозаборів, проблему нестачі води пов'язують з посухою. У Нижньогірському районі у липні цього року запровадили режим надзвичайного стану (НС). Брак води може бути пов'язаний і з активною роботою двох заводів на півночі: Кримський титан і Кримський содовий завод. Обидва вони активно споживають воду з підземних свердловин.

Раніше віце-президент Російської академії наук (РАН) Ірина Донник повідомила, що з посухою в Криму окупанти тепер мають намір боротися за допомогою цифровізації сільського господарства.

Нагадаємо, так званий глава Криму Сергій Аксенов змушений був просити у Росії 400 мільйонів рублів (близько 166 мільйонів гривень) для компенсації втрат сільгоспвиробництв.

Джерело: Примечания

QHA