ХЕРСОН (QHA) -

Біля населених пунктів Олександрівка, Гаврилівка і Олексіївка Херсонської області, які знаходяться поблизу адмінмежі між окупованим Кримом і материковою Україною, у результаті викидів на заводі "Кримський титан" не перевищено рівень забруднення повітря. Про це повідомили у Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України на сторінці у Twitter.

Ці дані оприлюднили станом на 9 вересня.

— Поблизу адмінмежі з АР Крим працює пересувна моніторингова лабораторія, надана Донецькою ОДА. Кожні 20 хвилин відбираються проби повітря. За результатами аналізу в с. Олександрівка, Олексіївка, Гаврилівка перевищення гранично допустимих концентрацій (ГДК) забруднених речовин не виявлено.

QHA повідомляло, що через викид хімікатів на заводі «Кримський титан» з анексованого Криму на материкову Україну виїхало 59 осіб. За словами начальника прес-служби херсонського прикордонного загону Івана Шевцова, усі ті, хто виїхав, мають намір лікуватися в херсонських медичних закладах.

Раніше, 7 вересня, голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат Рефат Чубаров заявив, що екологічна катастрофа в Криму має на меті знищити корінний народ півострова — кримських татар. Він зазначив, що окупанти цілеспрямовано роблять Крим непридатним для життя людей.

3 вересня повідомлялося, що українські прикордонники Херсонського загону виявили наявність хімічних речовин у повітрі біля адміністративного кордону з анексованим Кримом. Про це на своїй сторінці у Facebook написав помічник глави Державної прикордонної служби України Олег Слободян.

27 серпня жителі окупованого Армянська (Ермен Базар) в Криму вперше заявили, що у місті за день на металевих предметах з'явилася іржа і в людей почалася алергія.

QHA