КИЇВ (QHA) -

Діяльність правоохоронців досі оцінюють за кількістю розкритих або направлених до суду справ, стверджує директор Експертної центру з прав людини Юрій Бєлоусов. Це відбувається, незважаючи на те, що міністр внутрішніх справ Арсен Аваков скасував такі показники ефективності роботи ще у 2015 році.

— З нашого досвіду, діяльність поліції досі оцінюють за кількістю розкритих справ, або справ, направлених до суду. Чим це можна пояснити? Можна скасувати показники тільки за умови, що дають альтернативу. Кажуть, що оцінювати діяльність поліції потрібно за громадською думкою. Так, потрібно, але це має бути точно не єдиний показник. Тому що громадська думка не може оцінити конкретного співробітника і його роботу. Потрібні ефективні та сучасні методи, — розповів Юрій Бєлоусов кореспонденту QHA.

Бєлоусов також підкреслив, що оцінка роботи правоохоронців за кількісними показниками викликає у працівників правоохоронних органів бажання прискорити процес слідства, у тому числі, і за допомогою тортур.

— Коли ми запитували у правоохоронців інших країн, скільки справ ви маєте направити в суд, вони не розуміють, про що мова. Потрібно знімати з працівників цей тиск цифр і шукати альтернативні методи оцінювання, а не ставити правоохоронця в умови, в яких він перетне межу дозволеного. А зараз, на жаль, у нас саме такі умови: він має прийти і працювати за правилами застосування насильства, або йти з системи.

Нагадаємо, правозахисники вважають, що тортури з боку поліції і правоохоронних органів стали нормою.

Раніше QHA повідомляло, що Порошенко переніс День поліції на 4 липня. Саме 4 липня 2015 року в Києві розпочала роботу Патрульна поліція, яка дала старт реформі правоохоронної системи.

Нагадаємо, на думку правозахисника Дмитра Єгошина, тортури є поширеною практикою в РФ.

QHA