МОСКВА (QHA) -

 

Український журналіст, в'язень Кремля Роман Сущенко став лауреатом Національної премії за захист свободи словами імені Ігоря Лубченка.

Про це сьогодні, 2 листопада, на прес-конференції в Києві повідомив голова Національної спілки журналістів України (НСЖУ) Сергій Томіленко.

Премію отримала дочка журналіста Юлія. Вона зазначила, що Роману Сущенко повідомлять про премії, як тільки стане відомо про його місцезнаходження.

У той же час, російська влада заявила, що не мають наміру обмінювати Романа Сущенко на підозрюваного в Україні в державній зраді головного редактора "РІА Новини Україна" Кирила Вишинського.

— Ми вважаємо, що Вишинський повинен бути негайно звільнений. Це не тема для якихось обмінів. Це порушення всіх міжнародних правил, це порушення принципу свободи преси, бо фактично він заарештований за журналістську діяльність, — сказав прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков.

Пєсков порівняв діяльність Вишинського в Україні з роботою кореспондентського пункту УНІАН в Москві.
 

Довідка. Національна журналістська премія за захист свободи слова імені Ігоря Лубченка заснована в 2012 році НСЖУ для заохочення та нагородження осіб та організацій, які досягли успіхів і суспільного визнання у сфері відстоювання права на свободу слова, боротьбі за високі професійні журналістські стандарти.


Віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко заявила, що Україна готова внести Кирила Вишинського до списків на обмін, якщо така пропозиція надійде від Росії. Однак російська сторона не запитувала видачу Вишинського в обмін на українських політв'язнів. СБУ затримало в Києві головного редактора "Ріа Новини Україна" Кирила Вишинського 15 травня.

12 вересня Верховний суд РФ визнав законним вердикт Московського міського суду про терміни ув'язнення для Сущенко. Політв'язень зазначив, що не згоден з рішенням суду і продовжить боротьбу за своє визволення, в тому числі, буде подавати скаргу в Європейський суд з прав людини.

QHA Фейгін розповів, що Сущенко готовий написати прохання про помилування президенту РФ Володимиру Путіну, якщо Москва і Київ домовляться щодо його обміну. Фейгін зазначив, що Сущенко ніколи не визнавав висунуті проти нього звинувачення.

8 жовтня Сущенко етапували з московського СІЗО.


Нагадаємо, спеціального кореспондента інформагентства «Укрінформ» у Франції Романа Сущенко заарештували в Москві 30 вересня 2016 року за звинуваченням у шпигунстві на користь України.

 


Джерело: УНИАН, Укринформ

 

QHA