КИЇВ (QHA) -

 

Національна спілка журналістів України (НСЖУ) анонсував новорічну акцію на підтримку засудженого в Росії Романа Сущенка, засудженого в анексованому Криму Миколи Семени і утримуваного на Донбасі бойовиками Станіслава Асєєва.

Про це повідомляється на сайті НСЖУ.

Акція полягає у тому, що всі бажаючі можуть передати або надіслати в офіс НСЖУ новорічну листівку з побажанням українським журналістам.

— Листівки планується передати адресатам через рідних і близьких, оприлюднити на офіційному сайті НСЖУ, в інших виданнях і соціальних мережах.

 

Голова НСЖУ Сергій Томіленко заявив, що союз журналістів спільно з Європейською і Міжнародною федерацією журналістів постійно створює резонанс для звільнення колег.

— Знаємо, як непросто зараз українським журналістам, які позбавлені волі й права на професію. Своєю акцією сподіваємося залучити широке коло людей, стурбованих долею Романа Сущенка, Миколи Семени і Станіслава Асєєва. Сподіваємося, що дружні, теплі побажання морально підтримають наших колег. А ми докладемо усіх зусиль, щоб вітання потрапили до адресатів.

 

Листівки для журналістів приймають за адресою: 01001 Київ, Хрещатик, 27-а, НСЖУ.

Листівки для Романа Сущенка просять писати російською мовою і враховувати те, що текст переглядатимуть співробітники російської служби виконання покарань.

При цьому, листівки до Станіслава Асєєва публікуватимуть тільки у ЗМІ й соціальних медіа.

 

Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір закликав Росію звільнити українських політв'язнів, у тому числі журналістів Станіслава Асєєва, Миколу Семену і Романа Сущенка.

QHA