КИЇВ (QHA) -

Незаконно заарештованому в Москві кореспонденту інформаційного агентства "Укрінформ" Роману Сущенку сьогодні виповнилося 49 років.

Журналіст вже другий рік «святкує» свій день народження у СІЗО «Лефортово» в Москві.

Романа Сущенко привітав у мережі надзвичайний і повноважний посол України у Франції Олег Шамшур.

— Ми всі — твої друзі у Парижі — вітаємо тебе з днем ​​народження. Бажаємо тобі здоров'я, удачі, всіляких благ. Ми абсолютно впевнені, що дуже скоро чорний туман брехні розсіється, і ти вийдеш на свободу, — зазначив він.

Свої привітання у Страсбурзі записав постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба.

— Я Вас щиро вітаю з днем ​​народження. Мені дуже прикро, що Ви зустрічаєте цей день за гратами, в Росії. По суті, у статусі політичного в'язня. Але повірте, що і я, і мої колеги тут, у Страсбурзі, і колеги у Києві, міністерстві закордонних справ, — ми докладаємо всіх зусиль для того, щоб Ви повернулися до своєї сім'ї, для того, щоб повернулися в Україну, власне, і в Париж, — зазначив він.

Кулеба заявив, що, незважаючи на незаконне ув'язнення, Роман Сущенко все ще залишається частиною колективу "Укрінформу".

До привітань приєдналася Міністерство закордонних справ (МЗС) України. Речник МЗС Мар'яна Беца на своїй сторінці в Twitter написала, що відомство продовжує боротьбу за звільнення журналіста.

— Романе, вітаємо з днем ​​народження! Стійкості вам! Стіни зваляться! Віримо у вашу свободу і боремося за неї.

Тимчасовий повірений у справах України в Російській Федерації та працівники посольства також привітали Сущенка.

Нагадаємо, 6 лютого сім'я та друзі незаконно затриманого Романа Сущенка розмістили навпроти російського посольства у Києві вітальний банер на честь дня його народження. Як повідомила донька журналіста Юлія Сущенко на своїй сторінці у Facebook, це є своєрідним нагадуванням уряду Росії про те, що «ми не здамося у боротьбі за визволення нашого Романа Сущенка».

Як повідомляло QHA, спеціальний кореспондент інформагентства «Укрінформ» у Франції Роман Сущенко був заарештований у Москві 30 вересня 2016 року і звинувачений у шпигунстві на користь української держави.

Відзначимо, що Сущенко вручили нагороду премії імені Андрія Сахарова — журналістський орден "За мужність", який у Києві отримали дружина і донька журналіста.

QHA