СІМФЕРОПОЛЬ / АК'СМЕДЖИТ (QHA) -

Єпархія Української православної церкви в окупованому Сімферополі подала заявку до Федерального агентства з управління державним майном Росії на передачу під свій контроль 24-х об'єктів музею-заповідника Херсонес Таврійський.

За словами директора музею Світлани Мельникової, заявка єпархією була направлена ​​ще у листопаді 2016 року, якщо буде прийняте рішення на її користь, то діяльність музейного комплексу стане неможливою, оскільки він втратить практично все майно.

— Слід розуміти, що в тих будинках, на які претендує Сімферопольська єпархія, знаходяться експозиційні площини музею, фонди, сховища, реставраційні майстерні, повідомила директор.

Раніше російське відомство відхилило заявку через неповний комплект документів. На даний момент священнослужителі не відмовляються від своїх претензій на майно музею-заповідника і збирають необхідні папери.

Нагадаємо, як повідомлялося раніше, згідно зі звітом ОБСЄ, пріоритет розвитку музею-заповідника Херсонес Таврійський після анексії Криму Росією змінився у повній відповідності із твердженням президента РФ про значущість Херсонеса як місця сакрального для «російської державності», «колиски хрещення Русі» та «російського православ'я », основний акцент робиться на реалізацію проекту «Севастополь-Херсонес — купіль християнської Русі».

ФОТО: інтернет

QHA