ЯЛТА (QHA) -

В окупованій Ялті російські силовики проводять тренінги для кримчан з роботи суду присяжних.

Для агітації на півострів приїхав заступник генерального прокурора Росії Леонід Коржинек, який розповів про специфіку роботи нового виду судової системи.

— Розширення участі громадян у здійсненні правосуддя потягне за собою нові вимоги до організації роботи професійних учасників процесу. Це відноситься і до слідчих, і до прокурорів, і до суддів. Державні обвинувачі, яким буде доручено підтримувати обвинувачення в суді присяжних, мають усвідомлювати всю міру довіри і відповідальності, — розповіли у прес-службі так званої прокуратури Криму.

Нагадаємо, що інститут присяжних запрацював в окупованому Криму з 1 січня. Поки кримчани можуть розглядати справи, по яким обвинуваченим загрожує вища міра покарання, і якщо підсудний сам того побажає. У міських і районних судах анексованого півострова присяжних для оголошення рішень будуть залучати з 1 червня. «Влада» заявляє, що вже склала список з 59 тисяч кримчан, яких потенційно можуть залучати для участі в засіданнях.

Раніше QHA повідомляло, що жителі анексованого Криму публікують у соцмережах фотографії повідомлень про внесення до списків суду присяжних.

Джерело: Кримінформ

QHA