МОСКВА (QHA) -

Російські правозахисники закликали владу РФ випустити українських політв'язнів і підтримали вимоги українського режисера Олега Сенцова. Про це повідомляється у заяві Ради Московської Гельсінської Групи (МГГ).

— Ми солідаризуємося до вимог Олега Сенцова і закликаємо російську владу виявити гуманізм і розсудливість і випустити на свободу ув'язнених громадян України. Їхнє звільнення не тільки стане правильним жестом щодо позбавлених волі людей та їхніх сімей, а й послужить імпульсом до зниження напруженості між близькими народами Росії та України, — йдеться у заяві.

У МГГ висловили надію на те, що влада РФ «не хоче увійти в історію як лідер нелюдського, чужого гуманізму і милосердя авторитарної держави» і заявили про занепокоєння у зв'язку із голодуванням Олега Сенцова.

— У російських місцях позбавлення волі знаходяться, щонайменше, 64 громадянина України, які стали жертвами обставин, на які вони ніяк не могли вплинути. По суті, вони стали заручниками проведеної Кремлем зовнішньої політики у відносинах з Україною, а значить, репресованими з політичних мотивів.

Правозахисники нагадали про подібний випадок, коли радянський політв'язень Анатолій Марченко у 1986 році оголосив голодування з вимогою звільнення усіх політв'язнів СРСР, проте він тоді загинув і був великий міжнародний скандал.

— Не можна допустити, щоб загинув Сенцов, — додали в МГГ.

Нагадаємо, спікер Міністерства закордонних справ України Мар'яна Беца заявила, що Україна розглядає усі можливі варіанти звільнення Олега Сенцова. Вона підкреслила, що можливий розгляд варіанту обміну Олега Сенцова на директора «РИА Новости Украина» Кирила Вишинського, якого затримали у Києві за підозрою у державній зраді.

Раніше адвокат Дмитро Дінзе на прес-брифінгу заявив, що Олег Сенцов голодуватиме до кінця.

QHA повідомляло, що Сенцов розпочав голодування 14 травня, вимагаючи від російської влади звільнити 64 українських політв'язнів.

QHA