СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Окупанти намагалися взяти у адвокатів Євгена Панова підписку про нерозголошення державної таємниці. Про це повідомив один із захисників українця Дмитро Дінзе.

На пропозицію російських силовиків він відповів відмовою.

— Я, відверто кажучи, був збентежений, бо під час попередніх розслідувань з нас, адвокатів Панова, таких розписок ніхто не брав. Секретні томи, які були б засекречені і де б містилася конфіденційна інформація щодо Панова, нам не пред'являли. У зв'язку з тим, що Панов є громадянином України, рано чи пізно він може бути підданий обміну на громадян РФ і переданий українській стороні, або звільнений за терміном. А держтаємниця досить довго має місце бути: і 25 років, і 50 років. Виходячи з цього, секретні томи ФСБ нам не надала, — зазначив Дінзе.

За словами адвоката, секретними матеріалами силовики вважають свідчення людей, на яких «українські диверсанти» нібито готували замах.

Також Дінзе розповів, що «суд» зачитав обвинувальний висновок у відношенні Панова. Українець не погодився ні з одним з висунутих обвинувачень.

Нагадаємо, 10 серпня 2016 року ФСБ РФ розповсюдила заяву про запобігання терористичних актів в Криму, нібито підготовлених Головним управлінням розвідки Міноборони України.

11 серпня в інтернеті з'явився відеозапис допиту українського громадянина Євгена Панова, якого ФСБ звинувачує у підготовці терористичних атак в анексованому Криму. У ролику Панов зізнається у підготовці диверсії і повідомляє, що ця операція була спланована ГУР Міноборони України. Пізніше Панов розповів, що його катували.

Раніше QHA повідомляло, що «Верховний суд Криму» розгляне по суті справу «українського диверсанта».

Джерело: Громадське Радіо

QHA