СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

 

Сьогодні, 30 жовтня, російські силовики прийшли з обшуком в будинок кримських татар у селі Перлове Кіровського району анексованого Криму.

Про це повідомило громадське об'єднання «Кримська солідарність» у Facebook.

Активісти зазначили, що під час обшуків у кримських татар вилучили ноутбук і телефон.

Журналіст Антон Наумлюк написав у своєму Facebook, що співробітники ФСБ провели обшук в будинку Ділявера Гафарова. За словами журналіста, обшук почався близько 4-ї ранку і тривав до 11-ти.

— Декілька десятків людей у масках і зі зброєю зламали двері та увірвалися всередину, в будинку перебували Ділявер з дружиною і батьки. Постанову на обшук не пред'явили, у якості понятих були дві дівчини з Феодосії, яких привезли з собою силовики. Ні родичів, ні незалежних понятих в будинок не допустили. Шукали зброю і наркотики, нічого не знайшли, вилучили комп'ютер, планшет і телефон, — зазначив Наумлюк.

Журналіст додав, що Ділявера Гафарова відвезли до Сімферополя, за словами силовиків, в ізолятор. Адвокат з батьками поїхали слідом.

Гафаров працював у магазині продавцем, раніше до нього претензій з боку силовиків не було, додав Антон Наумлюк.
 

QHA повідомляло, що у вересні силовики прийшли з обшуками до кримських татар Айдера і Арсена Бекірових в Криму. До будинку кримських татар підігнали автозаки. Під час обшуку нічого не вилучили і причину його проведення не пояснили.

У доповіді ООН йдеться, що в Криму втричі збільшилася кількість обшуків і рейдів ФСБ. Росія продовжує нехтувати міжнародними зобов'язаннями як країна-окупант. Вона не забезпечила належні гарантії і захист широкого спектра прав людини в Криму, додали в ООН.

QHA