СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

На російських телеканалах ненависть до українців розпалюється у м'якій формі, заявила експерт Кримської правозахисної групи Ірина Сєдова, говорячи про вплив російських ЗМІ в анексованому Криму і розпалювання мови ненависті.

За її словами, три основних телеканали, які зараз ведуть мовлення на території Криму і мають суттєві рейтинги, — це «Росія», «НТВ» і «Перший канал».

— Є ресурс РІА-Крим, там є рубрика «Блоги». У цих блогах більш жорстка мова ворожнечі. Ми знаходили слова «жовто-блакитна жеваніна», «рушниково-вишиванковий дурдом», «носії тризуба в головах». Цю ненависть ми знаходили і на сайтах окупаційної влади, — зазначила вона.

Окрім того, експерти виявили образливі висловлювання не тільки у відношенні до українців, які в основному були об'єктами розпалювання ненависті, а й у відношенні до кримських татар, прихильників Євромайдану, членів та прихильників Меджлісу кримськотатарського народу, мусульман, віруючих української церкви, журналістів, мігрантів і протестантів.

Нагадаємо, що український телеканал UATV почав мовлення у тестовому режимі на окуповані українські території Криму і Донбасу.

Згідно з повідомленням, з телевежі у Чонгарі (Херсонська область) ТОВ «Телемережі України» розпочало трансляцію UATV в тестовому режимі на 50 ТВК потужністю 1 кВт в цифровому форматі DVB-T2.

QHA