МОСКВА (QHA) -

Російський журналіст Шура Буртін з видання "Русский репортер" вирішив оголосити голодування на знак підтримки українського режисера Олега Сенцова, повідомив росіянин на своїй сторінці у Facebook.

За словами Буртіна, він не може просто спостерігати за тим, як Сенцов проводить голодування. Він засудив заборону влади Москви на проведення акцій протесту на підтримку українського журналіста.

— Друзі, мені набридло репостити фразу "Олег Сенцов, черговий день голодування". Репостнеш, намажеш "бутер" і відчуваєш себе комахою. Здається, що ми просто хором ведемо зворотний відлік — дев'ять-вісім-сім — до смерті людини. А хлопець він, здається, сильний — візьме та й правда помре. Що я тоді відчую? Кажуть: а більше ми нічого не можемо, акцію на підтримку в Москві не погодили, навіть одиночні пікети не можна проводити через чемпіонат, — написав він.

Буртін поставив за приклад Олександра Кольченка, який також приєднався до голодування.

— А мені що заважає? — запитав Буртін.

За словами журналіста, "це хоч якась агресивна дія, а не вимушене спостереження за чужим вмиранням".

Разом з тим, журналіст зізнався що йому "абсолютно все одно, чий Крим".

— Про всяк випадок зазначу: мені абсолютно все одно, чий Крим. Мова просто про людину, яку посадили на двадцять років за вигаданий злочин. А людина опинилася крута і благородна, голодує за чужу свободу, — сказав він про Сенцова.

Журналіст також закликав інших небайдужих приєднатися до голодування, так як вважає, що якщо достатня кількість людей «ззовні» публічно приєднається до акції, це "якось прорве ізоляцію".

Нагадаємо, вчора засуджений на 10 років у справі «кримських терористів» Олександр Кольченко вирішив оголосити голодування на підтримку українського режисера Олега Сенцова.

Тим часом, сьогодні, 1 і завтра 2 червня акції на підтримку українського політв'язня Олега Сенцова відбудуться у 71 місті по всьому світу. Про це повідомляється на сторінці Save Oleg Sentsov у Facebook. Так, участь в них візьмуть 42 іноземних і 29 українських міст.

Сьогодні Сенцов проводить 19-й день голодування.

QHA повідомляло, що Олег Сенцов розпочав голодування 14 травня, вимагаючи від російської влади звільнити 64 українських політв'язнів. 29 травня український режисер дав згоду на підтримуючу терапію. Сестра Сенцова Наталія Каплан сьогодні заявила, що підтримуюча терапія, на яку дав згоду український політв'язень 29 травня, не є виходом з голодування.

QHA