МОСКВА (QHA) -

Директор "РИА Новости Украина" Кирило Вишинський, якого звинувачують у державній зраді, став лауреатом російської премії "Камертон" імені Ганни Політковської.

Так вирішило російське журі премії, повідомив голова Союзу журналістів РФ, російський пропагандист Володимир Соловйов.

Відзначимо, Вишинського звинувачують у державній зраді та незаконному зберіганні зброї. Пропагандисту інкримінують сприяння Росії в анексії Криму і підтримку так званих "ДНР" і "ЛНР".

Ганна Політковська — журналістка опозиційної російської "Нової газети", відома своєю критикою президента РФ Путіна. Вона звинувачувала його у знищенні демократії, а також повідомляла про звірства російської армії у Чечні та збирала свідчення про це. Анну Політковську вбили 7 жовтня 2006 року в під'їзді власного будинку в Москві. Правозахисники і журналісти неодноразово критикували владу Росії за те, що замовники злочину так і не знайдені.

У соціальних мережах гнівно сприйняли новину про присудження цієї премії Вишинському.

Як писало QHA, 30 серпня виповнилося 60 років від дня народження російської правозахисниці та журналістки Ганни Політковської.

Раніше віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко заявила, що Україна готова внести Кирила Вишинського до списку на обмін, якщо така пропозиція надійде від Росії. Однак російська сторона наразі не запитувала видачу Вишинського в обмін на українських політв'язнів.

Вишинського затримали у травні цього року співробітники СБУ.

Джерело: Цензор.net

QHA