РОСТОВ-НА-ДОНУ (QHA) -

 

Північно-Кавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону (Росія) продовжив запобіжний захід фігурантам "справи «Хізб ут-Тахрір»" («перша бахчисарайська група») на три місяці. Про це повідомило громадське об'єднання «Кримська солідарність» на своїй сторінці у Facebook.

Адвокати кримськотатарських активістів брали участь в засіданні за допомогою відеозв'язку з підконтрольного Росії Кримського гарнізонного військового суду.

 

Нагадаємо, фігурантів так званої "справи «Хізб ут-Тахрір»" Зеврі Абсеітова, Ремзі Меметова, Рустема Абельтарова і Енвера Мамутова затримали 12 травня 2016 року в Бахчисараї після серії обшуків в їхніх будинках, а також у місцевому кафе. Їх звинуватили у тероризмі й заявили, що усі вони учасники організації «Хізб ут-Тахрір», визнаної в Росії терористичною.

Всіх учасників «першої бахчисарайської групи» етапували до Ростова-на-Дону для продовження судового процесу.

Раніше «суд» в Криму вирішив повернути справу до суду першої інстанції.

Так звана "справа «Хізб ут-Тахрір»" стала візитною карткою боротьби ФСБ з інакодумцями мусульманами в Криму. Називаючи свої репресивні операції боротьбою з тероризмом, силовики вриваються в будинки, проводять незаконні обшуки і затримання.

QHA