РОСТОВ-НА-ДОНУ (QHA) -

Північно-Кавказький окружний військовий суд Росії продовжив запобіжний захід незаконно утримуваному в Росії українцю Павлові Грибу на шість місяців.

Про це повідомила прес-секретар суду Олена Катькало.

— Арешт продовжено до 24 квітня 2019 року, — повідомила Катькало.


 

Російські слідчі стверджують, що з березня по травень 2017, перебуваючи в Україні, Гриб нібито листувався в інтернеті зі старшокласницею із Сочі і "переконував дівчину закласти виготовлений заздалегідь саморобний вибуховий пристрій та привести його в дію на випускному вечорі" в одній зі шкіл Краснодара, після чого покинути Росію.

Гриб зник 24 серпня в Білорусі. Пізніше він розповів, що на автостанції Гомеля його викрали невідомі люди в цивільному і передали іншим невідомим в лісі. Більше доби його тримали в приміщенні без вікон, після чого відвезли в Смоленську область Росії, де оформили арешт.

Влада Білорусі не визнає своєї причетності до викрадення українця.

Павло Гриб має інвалідність і змушений постійно приймати підтримуючі препарати. Незважаючи на численні звернення Києва, до Гриба не допускають українських лікарів.

23 липня під час судового засідання в Північно-Кавказькому окружному суді в Ростові-на-Дону, після зачитування обвинувального висновку Павло Гриб заявив, що не визнає свою провину.


Адвокат Павла Гриба Марина Дубровіна підкреслила, що в ході слідства були допущені порушення, які не дозволяють далі проводити суд.

 

 


Джерело: Интерфакс

QHA