КИЇВ (QHA) -

Миколаївський окружний адміністративний суд задовольнив позов прокуратури області про визнання недійсним рішення Миколаївської обласної ради надати російській мові статус регіональної. Про це повідомили у прес-службі прокуратури Миколаївської області сьогодні, 31 липня.

У прокуратурі нагадали, що 7 вересня 2012 року обласна рада рішенням «Про реалізацію вимог закону України «Про засади державної мовної політики» визнав, що у Миколаївській області російська мова діє як регіональна.

Раніше, у лютому 2018 року, Конституційний суд України визнав цей закон таким, що не відповідає Конституції України.

У прокуратурі зазначили, що згідно зі статтею 10 Конституції України, державною мовою в Україні є українська.

— Оскільки обласною радою самостійно не вживалися заходи до приведення рішення у відповідність до чинного законодавства, перший заступник прокурора області звернувся до суду з позовом про визнання недійсним рішення обласної ради щодо надання російській мові статусу регіональної. Суд погодився з аргументами прокурора, визнавши протиправним і недійсним рішення Миколаївської обласної ради.

QHA повідомляло, що президент України Петро Порошенко підписав указ про невідкладні заходи щодо зміцнення державного статусу української мови. Указ розроблявся з метою забезпечення дотримання конституційних гарантій щодо всебічного розвитку і функціонування української мови.

QHA