КИЇВ (QHA) -

Російські прикордонники почали оглядати судна, які прямують в Україну. Про це повідомили у прес-службі Державної прикордонної служби України (ДПСУ).

— Прикордонниками Донецького прикордонного загону зафіксовано вже декілька випадків зупинки РФ невійськових суден для їхнього огляду. Судна, починаючи з 30 квітня, окупанти зупиняють щодня для огляду та ідентифікації суднокоманди, — йдеться у повідомленні.

Так, 30 квітня, під час проходження Керченської протоки, прикордонники РФ зупинили судно з Греції (Чіос), на борту якого перебували громадяни Туреччини, Грузії, Єгипту, Нігерії і яке прямувало до України (Маріуполь). Росіяни провели ідентифікацію членів суднокоманди і оглянули судно.

Окрім цього, зупинений був також теплохід, який прямував з Ізраїлю (Ашдод) в Україну (Маріуполь), і теплохід під прапором Болгарії, який прямував в Україну з Італії (Ногаро).

В ДПСУ відзначили, що деякі судна перевіряють декілька разів.

— Під час оформлення теплохода під прапором Мальти (серед членів екіпажу 16 громадян України і 2 громадянина Туреччини), що прямує за маршрутом Італія (Монфальконе) — Україна (Маріуполь), судно під час проходження Керченської протоки було зупинено таким же чином, а вже під час прямування судна рекомендованим курсом в Азовському морі траверзою Бердянської Коси воно знову було зупинене окупантами для повторного огляду та ідентифікації членів суднокоманди, — повідомляють прикордонники.

Нагадаємо, Росія заявила, що вдасться до заходів у відповідь через затримання українськими прикордонниками в Азовському морі судна-порушника «НОРД».

Нагадаємо, що 26 березня українські прикордонники затримали риболовецьке судно-порушник під прапором Росії в частині українських вод Азовського моря. Під час огляду судна виявили рибальський трал і 5 тонн морепродуктів.

QHA