КИЇВ (QHA) -

Окупанти в Криму проводять системну роботу з тотальної асиміляції українців, заявив на своїй сторінці у Facebok координатор групи "Інформаційний опір", нардеп Дмитро Тимчук.

За його словами, РФ стверджує, що у порівнянні з 2001 роком чисельність етнічних українців в Криму нібито зменшилася на 40% (на 232 тис чоловік). Хоча, зазначає нардеп, природне скорочення і відтік біженців сумарно навіть близько не дає такої цифри.

— Москва, як зазвичай, бреше, — зазначив він.

Тимчук також звертає увагу на те, що кількість людей, для яких українська мова є рідною, за даними РФ раптом «скоротилася» у 3 рази.

— Це теж цілковита брехня. Зменшили рівно на стільки, щоб змістити українську мову на 4 місце з поширення. А на третє місце, після російської та кримськотатарської, за рахунок грубої фальсифікації вивели просто «татарська» (тупо оголосили 47 тисяч кримських татар носіями «татарської» мови), — зазначив він.

Нардеп повідомив, що росіяни і кількісно, ​​і якісно зменшили кількість українців в Криму, просто викресливши їх зі статистики, а тепер доводять ситуацію до маразму.

— Замисліться. За офіційними даними (які завищені, оскільки частина українських класів існує тільки на папері), у 2017/2018 навчальному році в Криму українською мовою навчалося аж ... 318 (!) дітей. Або 0,2% від усіх учнів. Нібито немає попиту. А у Севастополі українська мова практично під забороною, вивчати її можна тільки «факультативно», — зазначив він.

Раніше Тимчук повідомив, що всі особи, які займають у Слідчому комітеті Криму керівні посади, прибули з різних куточків Росії — з Камчатки, Чукотки і Алтаю.

За його словами, у силовому відомстві немає жодного уродженця Криму або екс-співробітника українських правоохоронних органів, який зрадив присязі.

QHA