КИЇВ (QHA) -

Росія продовжує затримувати в Азовському морі судна, які направляються в Україну. Про це повідомив керівник проекту «Майдан закордонних справ» Андрій Клименко на своїй сторінці у Facebook.

— 23 травня о 21:00 припинило дію попередження РФ про закриття військовими району Азовського моря на південь від Бердянська у зв'язку із навчаннями і стрільбами. Раніше саме з цим ми пов'язували затримання і обшуки суден, що прямують в / з українських портів Бердянська і Маріуполя (бо раніше, з 30 квітня, такі затримання мали місце переважно у Керченській протоці), — йдеться у повідомленні.

Клименко зазначив, що близько 23:30, після припинення дії попередження, РФ затримала MAXAL RAISE, яке належить болгарському власнику і прямувало з Маріуполя в Бургас, а пізніше, близько 8:00 — турецьке HACI RUSTU K, яке прямувало з Туреччини до Маріуполя.

— Ніяких навчань і стрільб у закритому районі Азовського моря РФ де-факто не проводила !!! Спостерігалося 2 (два) алюмінієвих катери типу «Wellboat» (це моторний човен). Це називається «взяти на понт». Перевірили реакцію України, переконалися, що вона ніяка. Йтимуть далі.

Керівник проекту «Майдан закордонних справ» додав, що Росія затримує судна для того, щоб залякати судновласників з метою їхньої відмови від роботи з українськими портами.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що російські прикордонники затримали біля берегів анексованого Криму українське судно «ЯМК-0041» з екіпажем з п'яти чоловік — громадян України. За інформацією ФСБ РФ, у рибалок нібито вилучили незаконні знаряддя вилову — декілька кілометрів сітки.

QHA повідомляло, що Україна вимагає негайно звільнити затримане російськими прикордонниками українське риболовецьке судно.

QHA