КИЇВ (QHA) -

Федеральна служба виконання покарань (ФСВП) вдруге відмовила керівництву Таврійського національного університету імені В.І. Вернадського в організації освітнього процесу для кримських політв'язнів Олександра Кольченка та Нурі Примова. Про це йдеться в офіційній відповіді російської служби.

Олександра Кольченка відновили на другому курсі географічного факультету ТНУ в квітні 2017 року, а Нурі Примов заявив про бажання отримати вищу юридичну освіту.

Перший лист з проханням сприяти в організації навчання українських громадян направили до російських структур ще у червні 2017 року.

Керівництво ТНУ тоді заявило, що готове адаптувати навчальні плани для комунікації в мережі інтернет або звичайною поштою. ФСВП відмовила з посиланням на відсутність у ТНУ ліцензії на освітню діяльність у РФ.

У наступному листі керівництво ТНУ відзначило, що мова йде про ув’язнених громадян України, які мають право на освіту в українському вузі, гарантоване міжнародним гуманітарним правом. Також у вузі нагадали про взаємне визнання Україною та Росією дипломів про вищу освіту.

У відповіді на другий лист заступник директора ФСВП відповів, що у позиції відомства про відмову в організації навчання Кольченка та Примова "доповнень немає".

Нагадаємо, у серпні 2015 року суд у РФ визнав Олега Сенцова та Олександра Кольченка винними в нібито створенні в Криму «терористичної організації», скоєнні двох терактів і підготовці ще одного, а також у спробі придбання вибухових пристроїв і незаконному зберіганні зброї.

Сенцов був засуджений до 20 років колонії, Кольченко — до 10 років позбавлення волі.

26 листопада у Празі, Одесі та Львові провели акції в підтримку Олександра Кольченка, Олега Сенцова та всіх політв'язнів Кремля.

Джерело: Громадське

QHA