КИЇВ (QHA) -

 

Співробітники Державної прикордонної служби України (ДПСУ) зафіксували факт незаконного видобутку російськими земснарядами піску в українських територіальних водах.

Про це повідомляє "Український мілітарний портал".

Окупаційна влада Криму відновила незаконний видобуток піску в травні 2018 року після дворічної перерви.

Під прикриттям ФСБ Росії в анексованому Криму земснаряди "Печора", "Трофа", "Іртиш" і "Амур" добували пісок у Каркинітській затоці, у 14 кілометрах від острова Джарилгач (поблизу Скадовська, Херсонська область).

Вчора, 22 жовтня, земснаряди "Трофа" та "Іртиш" діяли під прикриттям радіотехнічного посту (РТП) "Берег 85" ФСБ Росії.

За добу незаконної діяльності вони добули по 780 і ​​2100 тонн піску. Після цього судна попрямували до портів Чорноморського і Севастополя.

За даними Українського мілітарного порталу, перемовини між радіотехнічним постом і земснарядами ведуться на частоті 156,8 МГц. В усьому світі інформація між судами у морі передається на цій частоті.

Після фіксування фактів незаконної діяльності, українські прикордонники спробували дізнатися у земснаряда "Іртиш", хто видав дозвіл на видобуток піску. Після цього "Іртишу" наказали перейти на інший канал зв'язку.

 

QHA повідомляло, що Прокуратура АРК викрила незаконну поставку води на "Кримський титан". Потужність врізки становила 250 кубометрів води на годину.

QHA