МОСКВА (QHA) -

Головними проблемами росіян є зростання цін і зубожіння населення, свідчать соціологічні опитування проведені дослідницькою організацією "Левада-Центр".

Так, 72% опитаних висловили стурбованість зростанням цін, а 52% відчувають «зубожіння населення».

Практично кожен другий опитаний (48%) назвав питання безробіття проблемою сучасного російського суспільства.

По 30% респондентів сказали про кризу в економіці та несправедливий розподіл доходів. 21% росіян проблемою вважають «кризу моралі, культури і моральності». Значно зросла за минулий рік стурбованість населення погіршенням стану навколишнього середовища (з 14% до 25%) і зростанням кількості кримінальних злочинів (з 8% до 15%).

У «Левада-центрі» відзначили, що після «підйому соціального оптимізму» у 2014 — 2017 рр., викликаного анексією Криму, показники цього року наближаються до значень 2012 — 2013 рр.

Соціологи вважають, що ситуація в російському суспільстві схожа на переддефолтний стан у 1998 році.

— Це означає, що різко зріс рівень напруженості в країні. Причому це не занепокоєність якоюсь конкретною проблемою, а це підвищення загальної тривожності й невдоволення, — заявив директор «Левада-центру» Лев Гудков.

Критичним, на думку експерта, стало оголошене урядом підвищення пенсійного віку.

Раніше «Левада-центр» повідомляла, що до протестів через пенсійну реформу готові приєднатися 53% опитаних громадян Росії. При цьому 42% опитаних відзначили, що не готові протестувати у своїх населених пунктах.

Джерело: Левада-центр

QHA