МОСКВА (QHA) -

Сотні людей у Красноярську (Росія) вийшли на узгоджений мітинг проти пенсійної реформи.

Мітинг відбувся у спальному районі міста, проте подібні акції планують провести також у різних районах Краснодарського краю.

Активісти вимагали від влади створити нові робочі місця, перш ніж підвищити пенсійний вік.

За словами представника профспілки Краснодарського краю Сергія Ледовських, в резолюції активісти запропонували не брати реформу в такому вигляді, в якому представив російський уряд. У свою чергу, організація представила альтернативну програму, пропонуючи створити 2 мільйони робочих місць.

Мітингувальники вийшли з плакатами «Здохнемо дружно на роботі!», «Пенсіонер звучить гірко», «Няньчити онуків, а не пахати».

В Іжевську активісти планують провести не менше чотирьох акцій у червні й липні, а також три мітинги. Перший мітинг відбудеться вже 1 липня. Другий запланований на 20-ті числа липня. Його проведуть у рамках всеросійської кампанії «Народ проти підвищення пенсійного віку».

У свою чергу, Постійний комітет Форуму вільної Росії висловив обурення у зв'язку із ініціативою уряду РФ про підвищення пенсійного віку в Росії. Російський адвокат Марк Фейгін опублікував заяву Форуму на своїй сторінці у Facebook.

— Це рішення носить явно антидемократичний характер, оскільки воно було ухвалене кулуарно, без широкої суспільної дискусії і навіть без консультацій з представниками провладних громадських організацій, профспілок, політичних партій, Громадської палати і експертного співтовариства, що свідчить про сильний страх Кремля перед реакцією суспільства на це Рішення.

У заяві також йдеться, що цинічно підвищувати пенсійний вік одразу після виборів президента Росії.

— Особливо цинічним виглядає час ухвалення рішення про підвищення пенсійного віку — одразу після виборів, щоб ця ініціатива не вплинула на результат виборів, і під час Чемпіонату світу з футболу, який триває в Росії, коли у найбільших містах країни фактично заборонені акції протесту.

QHA повідомляло, що в окупованому Севастополі відбудеться мітинг проти підвищення пенсійного віку, податків і цін, а також проти так званої влади міста. Захід запланували на 6 липня і проведуть його на площі Нахімова о 17:30.

Джерело: Крым.Реалии, ТВК

ФОТО: newsru.com

QHA