КИЇВ (QHA) -

В Україні розпочалася друга хвиля переселення з Донбасу в зв'язку із погіршенням гуманітарної ситуації на непідконтрольній Україні території. Про це повідомив доктор Оксфордського університету Влад Міхенко під час презентації дослідження «Прихована трагедія України: розуміння результатів переміщення населення з постраждалих від війни регіонів країни».

— Інформація, яку ми можемо зібрати щодо непідконтрольних українському уряду територій, не є статистичною. Відкрито подаються дані сепаратистських адміністрацій. Однак є методики, за допомогою яких можна провести попередній аналіз впливу війни на економіку Донбасу, включаючи непідконтрольну її частину, — зазначив він.

Міхенко підкреслив, що на території Донбасу знизилося промислове виробництво: у Донецькій області — на 50%, а в Луганській — до 37%.

— На сьогодні 79% промислового виробництва Донецької області припадає на підконтрольну Україні територію і лише 21% — за лінією фронту, хоча у довоєнний період на цю частину припадало до 50% обласного виробництва. В Луганській області ситуація подібна: 70% — на підконтрольній території, решта — на окупованій, — сказав він.

Експерт додав, що захоплення на окупованих територіях у 2017 році підприємств, які після цього припинили виробництво, ще більше загострило гуманітарну ситуацію.

— З 11 грудня 2017 року ми констатуємо новий процес переїзду людей на підконтрольну Україні територію. Кількість людей, які виїхали з Донбасу, вже на більш ніж 5 тис чоловік перевищило кількість тих, хто повернувся за лінію розмежування. І за останні 3 – 4 місяці ми маємо щодня 36 нових ТПО з Донбасу, які переїжджають в Україну. Тобто, друга хвиля переселення вже розпочалася, і українській владі потрібно до цього бути готовою, — сказав він.

Нагадаємо, у Міністерстві соціальної політики України заявили, що кількість зареєстрованих переселенців з тимчасово окупованого Криму і Донбасу становить 1,5 мільйона чоловік.

QHA