КИЇВ (QHA) -

Кумир молоді, на якому виросло кілька поколінь, учитель юних експериментаторів, а також незмінний ведучий «руйнівників міфів» Джеймі Хайнеман — в Україні. Сюди він приїхав неспроста, а щоб стати одним із суддів конкурсу інженерних стартапів Vernadsky Challenge, який проводиться в Дніпрі.


Даний конкурс бере свій початок з 2015 року, і названий на честь відомого українського вченого Володимира Вернадського. Він дає можливість талановитим інженерам презентувати свої роботи і позмагатися за грант у 2 млн гривень.

— Створити класний інженерний продукт можна тільки колективними зусиллями вільних особистостей. І ми намагаємося це пропагувати. Ми відкрили лабораторії в шести університетах по всій Україні, — розповів на прес-конференції в Києві співзасновник ГО Асоціація «Ноосфера» Михайло Рябоконь, передає кореспондент QHA.

Цього року заявки на челлендж подали творці понад 230 проектів, однак відібрано було 10 фіналістів. Серед них — багато медичних проектів, що відображає загальний тренд по всьому світу на подібні розробки. Також у конкурсі взяли участь проекти, пов'язані з космічними технологіями, робототехнікою, альтернативною енергетикою та багато інших.

Головне завдання Vernadsky Challenge — створювати ті продукти, які роблять світ кращим, і для цього не важливо, в якій країні живуть їхні винахідники, або з ким кооперуються. Тому його сміливо можна вважати міжнародним конкурсом — у ньому взяли участь представники США, Ізраїлю, Білорусі, Азербайджану та інших країн.

Оцінювати розробки стартаперів на фінальному етапі будуть засновник Noosphere Ventures Макс Поляков, директор Google Україна Дмитро Шоломко і спеціальний гість, екс-ведучий шоу «Руйнівники міфів» Джеймі Хайнеман.

За його словами, у сучасному світі технології є універсальною мовою, якою можуть спілкуватися люди з усіх куточків світу.

— Технології є свого роду універсальною мовою... І хоч я іноді критично ставлюся до смартфонів і тому, що всі ходять, втупившись у них, весь час, і не живучи в реальному світі, але також не можна заперечувати, що культура і технології вступають у взаємозв'язок по всьому світу, — вважає інженер.

Він упевнений, що за останні роки серед молоді значно зріс інтерес до науки. Однак колишній ведучий «руйнівників міфів» не пов'язує це з передачею, просто думає, що вона з'явилася в потрібний час.

Фінал Vernadsky Challenge буде проходити сьогодні, 22 квітня, у Національному центрі аерокосмічної освіти молоді ім. Макарова.

 

QHA